• Dzień Chłopaka

        • Dnia 30 września 2024r. chłopcy obchodzili swoje święto. Uczniowie z klasy 2a i 2b w tym dniu spędzili wspólnie czas na zabawach integracyjnych. W klasie panowała wyjątkowo miła i radosna atmosfera. Było słodko i wesoło.

        • Próbna Ewakuacja

        •                                                      Próbna ewakuacja w szkole!!

          Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, w dniu 26.09.2024r. została przeprowadzona próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, zachowując wytyczne zawarte w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, bez paniki przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki.

          Po opuszczeniu sal lekcyjnych wszyscy zgromadzili się na placu przy ZSP w bezpiecznej odległości od miejsca zagrożenia.

          Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

          W ewakuacji brało udział 159 uczniów z przedszkolakami, 16 nauczycieli i 14 pracowników administracji i obsługi.

          Czas ewakuacji wyniósł 2 minuty i 37 sekund

          Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim za sprawy przebieg ewakuacji.

          Anna Piwowarska

           

        • Leśna Kraina

        • 26.09 grupa Bystrzaków przeniosła się do Leśnej Krainy. Tematem zajęć była Leśna ścieżka sensoryczna. Ścieżka sensoryczna pozwala ćwiczyc motorykę duzą, równowagę, koordynację ruchową i rozwija wyobrażnię. Nasze dzieci były zachwycone. Odwiedziły nas równiez maluszki z grupy Kolorowe Nutki, które świetnie sobie radziły. UWAGA!! Podczas tworzenia ścieżki sensorycznej nie ucierpiało żadne drzewo ani krzew. Wszystkie materiały zostały znalezione i zebrane w lesie.

        • Dzień Przedszkolaka

        • 28.07 obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Naszym kochanym przedszkolakom składamy najserdeczniejsze życzenia, szczęścia, zdrowia i aby zawsze byli uśmiechnięci. Dziękujemy rodzicom z grupy "Skrzaty" oraz "Bystrzaki" za przygotowanie poczęstunku, a mamie Antka za puszystą niespodziankę :))

        • Wycieczka do przychodni lekarskiej w Zagrodnie

        • 2 czerwca klasa I w ramach orientacji zawodowej udała się do przychodni lekarskiej w Zagrodnie.Uczniowie zapoznali się tu ze specyfiką pracy pielęgniarki i lekarza.Zwiedzili pomieszczenia znajdujące sie na terenie przychodni i mieli okazję zobaczyć w jaki sposób wykonuje się różnorodne badania lekarskie.Najbardziej podobało sie badanie USG jamy brzusznej.Na monitorze pani doktor pokazała dzieciom jak wygląda wątroba, nerki i serce.Wszystkim bardzo podobała się wycieczka,uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy,naklejki i pyszne lizaki.

        • Wycieczka do skansenu etnograficznego w Ochli

        • 30 maja uczniowie naszej szkoły udali sie na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze-Ochli.Na swym obszarze muzeum to  mieści prawie 8000 zabytków.Prezentowane są tam zabytki z czterech regionów Polski:Wielkopolski,Dolnego Śląska ,Łużyc i tzw.obszaru środkowo-lubuskiego.Do najcenniejszych należy najstarszy zachowany dom z Potrzebowa oraz wieża winiarska z Budachowa.Najbardziej interesujący dla dzieci okazał sie pokaz ginących zawodów.Każdy z zainteresowaniem oglądał prace jaką wykonywali dawni rzemieślnicy.Na koniec wycieczki chyba największa atrakcja -McDonald`s.

        • Gminny konkurs recytatorski pt.,,Dzieci lubią wiersze"

        • 18 maja odbył sie gminny etap konkursu recytatorskiego pt.,,dziei lubią wiersze".Laureatkami tego konkursu zostały uczennice z naszej szkoły:Emilia Hetnar i Pola Hyska.Dzieci z naszego przedszkola otrzymały wyróżnienia.Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • Spotkanie z leśnikiem

        • 17 maja uczniowie klasy I udali się na wycieczkę do pobliskiego nadleśnictwa ,by tam spotkać się z panem leśniczym Wojciechem Doroszem .Pan leśniczy z pasją opowiadał o pracy leśnika ,pokazywał różne gatunki drzew oraz uczył rozpoznawania wartstw lasu.Ciekawostką były pułapki na korniki.Po ciekawej lekcji przyrody przyszedł czas na ognisko,na którym dzieci samodzielnie piekły kiełbaski .Tu z pomocą przyszły mamy-pani Justyna i pani Anita,które zadbały o bezpieczeństwo i pełne brzuchy uczniów.

        • 22 kwietnia-Dzień Ziemi

        • Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! Z okazji Dnia  Ziemi uczniowie klasy pierwszej postanowili wziąć udział w sprzątaniu pobliskiego lasu.Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniowie nazbierali worki pełne odpadów.Pamiętajmy! O Ziemię należy dbać  codziennie,a nie tylko od święta!

        • Szkolny konkurs recytatorski


        • 6 maja odbył sie konkurs recytatorski dla klas I-III pt.,,Dzieci lubią wiersze".W rywalizacji konkursowej wzięło udział 13 uczestników wyłonionych wcześniej w eliminacjach klasowych.Uczniowie wspaniale recytowali,a oceniało ich jury,na czele którego zasiadała pani Anna Skwarek.Do kolejnego etapu-gminnego, komisja wyłoniła 3 uczestników:Igę Kapecką,Emilię Hetnar i Polę Hyską.Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki ufundowane przez firmę ATLAS COPCO .Laureaci konkursu 18 maja będą reprezentować naszą szkołę w Raciborowicach na etapie gminnym.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

        • Wycieczka do Manufaktury w Bolesławcu

        • 25 kwietnia uczniowie klasy I mieli okazję zapoznać się ze sposobem wyrabiania ceramiki w Manufakturze -Bolesławiec. Po zapoznaniu się ze wszystkimi etapami powstawania bolesławieckiej ceramiki,uczniowie wzięli udział w warsztatach ceramicznych.Każdy ozdobił swoją filiżankę według własnego pomysłu.Oczywiście metodą zdobienia było stempelkowanie.

        • Orientacja zawodowa w klasach I-III

        • Celem orientacji zawodowej jest wstępne zapoznanie uczniów z róznorodnością zawodów na rynku pracy, rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji oraz stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających poznawaniu i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji.

          W ramach tego programu uczniowie klasy I rozpoczęli cykl wycieczek mających na celu zapoznanie się ze specyfiką pracy w zakładach i firmach znajdujących sie w pobliżu miejsca zamieszkania.

          Pierwszym zakładem,który uczniowie odwiedzili był Zakład obróbki kamienia,, Hofmann '' znajdujący sie w Warcie Bolesławieckiej.12 kwietnia uczniowie mieli okazję zwiedzić zakład,dowiedzieć się w jaki sposób powstają płyty służące do wykańczania elewacji .Zakład  należy do przodujących firm europejskich w zakresie obróbki piaskowców.Uczniowie mieli okazję obejrzeć katalog z budynkami ,które zdobi piaskowiec wydobywany na terenie naszej gminy.

           

        • Kramik z bajkami-spektakl teatralny.

        • 5 kwietnia nasza szkoła gościła w swoich progach aktorów z teatru Igraszka z Wałbrzycha.Uczniowie klas I-III oraz wszystkie grupy przedszkolne oglądały spektakl pt.,,Kramik z bajkami".Przedstawienie ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im.Pionierów Polskiej Miedzi w Iwinach.Dzieciom bardzo podobał się spektakl.

        • Wizyty w szkołach ponadpodstawowych

        • Odwiedziliśmy:
          - Zespół Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu
          - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Mjra. Henryka Sucharskiego w Bolesławcu
          - Zespół Szkoł Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu
          - Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu
          - Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
          - Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich

        • Program Stypendialny Horyzonty dla uczniów klas 8

        •  

          Zdobądź finansowanie nauki w szkole średniej we Wrocławiu – rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty jeszcze tylko do 31 marca 2022 r.

           

          Do 31 marca uczniowie klas 8 naszego regionu mogą ubiegać się o stypendium na naukę we Wrocławiu i innych miastach Polski. W ramach Stypendium uczeń ma zapewnione przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, kursy językowe, dofinansowanie do wycieczek szkolnych, wyjazdy wakacyjne i feryjne. 

          Stypendyści w internacie tworzą małą społeczność fundacyjną – spotykają się minimum raz w miesiącu poznając uroki Wrocławia – wychodząc do kin, teatrów, restauracji, na kręgle czy koncerty. Fundacja wspiera również realizację pasji – uczniowie w zależności od zainteresowań korzystają np. z kursów gry na pianinie, programowania czy jazdy konnej. Nad każdym ze stypendystów czuwa nasz koordynator regionalny, który jest na miejscu, utrzymuje stały kontakt ze stypendystami i jeśli tylko cokolwiek się dzieje, zawsze jest do dyspozycji stypendystów. Pracuje z nimi również indywidualnie nad rozwojem. Uczniowie mogą również liczyć na wsparcie psycholożek. Przygoda z Programem Stypendialnym Horyzonty zaczyna się już przed rozpoczęciem roku szkolnego, kiedy to pierwszoklasiści wyjeżdżają na integrację. Jest to trzydniowy wyjazd w trakcie którego mają okazję poznać cały zespół Fundacji oraz stypendystów ze wszystkich miast Polski jak również pokaźną grupę naszych absolwentów.

          O stypendium mogą ubiegać się ósmoklasiści z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC (we Wrocławiu jest to Liceum Ogólnokształcące Nr VIII oraz Technikum Nr 10), a średni miesięczny dochód w ich rodzinie nie przekracza 1550 zł netto na osobę.

          Jak wygląda proces rekrutacji? Kim są koordynatorzy i koordynatorki programu? O tym wszystkim można przeczytać na www.efc.edu.pl/programy/horyzonty Rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty trwa do 31 marca – to szansa na nowe otwarcie, nową drogę dla dzieciaków z całej Polski.

           

          Kontakt:

          Agnieszka Markowska, koordynator programu Horyzonty

          amarkowska@efc.edu.pl

          +48 696 650 067

        • Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT MAŁYCH W DŁUŻYNIE GÓRNEJ

        • Uczniowie klasy VIII 21 marca 2022 r. odwiedzili schronisko dla zwierząt w Dłużynie Górnej. Młodzież przekazała przytulisku karmę, kocyki, zabawki dla zwierząt. Wszystkie dary zostały zgromadzone dzięki wielkim sercom uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach, za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Ósmoklasiści pomogli także w pracach porządkowych, zadbali o zwierzęta i wyprowadzili pieski na spacer.

          Pracownik schroniska złożył na ręce naszych uczniów podziękowanie za okazaną pomoc i wsparcie.

        • INNA LEKCJA HISTORII

        • Klasa 7 oraz klasa 4 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Iwinach odwiedziły Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Dział Historii Miasta przy ul. Mickiewicza 13, gdzie uczestniczyły w niecodziennej lekcji historii. Tematem lekcji muzealnej była epoka napoleońska w Bolesławcu. Na zajęciach, połączonych ze zwiedzaniem ekspozycji uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie walki miały miejsce w Bolesławcu, jakie najważniejsze postaci historyczne wiążą się z okresem napoleońskim i jakie wyposażenie nosili w plecakach francuscy żołnierze. Opowieść o żołnierzach napoleońskich była połączona z zadaniami praktycznymi. Dzieci spróbowały załadować i odpalić armatę (oczywiście „na sucho”). Wysłuchały też opowiadań o pobycie cesarza Francuzów w Bolesławcu, które były ilustrowane interaktywną makietą przedstawiającą dawny Bolesławiec. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się też możliwość postrzelania do celu z karabinu wojskowego. Lekcja, mimo tego, że dłuższa niż normalnie, bardzo się podobała. Uczniowie na pewno na długo zapamiętają wizytę w Muzeum i wiedzę tam zdobytą.

        • Pierwszy dzień wiosny!

        • 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Uczniowie klasy pierwszej i drugiej postanowili uczcić ten wyjątkowy dzień. Pierwszym krokiem było samodzielne przygotowanie wiosennych i zdrowych kanapek oraz pysznej lemoniady. Na degustację zaprosili uczniów z innych klas. Następnie wszyscy wspólnie wykonali pracę plastyczną, która od tej pory będzie ozdobą klasy. Na koniec przy dźwiękach wiosennych piosenek uczniowie tańczyli i bawili się razem. Powitanie wiosny było też okazją do rozstrzygnięcia konkursu przyrodniczego. Uczniowie z klasy pierwszej mieli za zadanie wykonać dzienniczek poszukiwacza wiosny. W swoich dzienniczkach zapisywali, rysowali lub wklejali oznaki wiosny, które mieli okazję zaobserwować. Laureatami konkursu zostali: Kamil Łysik, Leon Radziievskyi, Amanda Gola, Nela Nagowska, Natan Lajs i Grzegorz Adamowicz. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Atlas Copco. Laureatom gratulujemy!