• Konkurs "Odblaskowa Szkoła"

        • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Iwinach bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Odblaskowa Szkoła"

           

          Ogólnopolski Konkurs „Odblaskowa Szkoła” skierowany do uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie woj. dolnośląskiego. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem w załączniku.
           

           

          Bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, jest jednym z priorytetów w policyjnych działaniach profilaktycznych. Każdy czas poświęcony na edukację dzieci ma wpływ na ich bezpieczeństwo, zwłaszcza w ruchu drogowym. Niezmiernie ważnym jest także edukowanie dzieci pod kątem przewidywania niebezpieczeństw oraz przekazywanie informacji z zakresu zasad i przepisów ruchu drogowego. Na szczególną uwagę zasługuje, organizowany od 2010 roku, konkurs pn. „ODBLASKOWA SZKOŁA”, który z wielkim sukcesem funkcjonował do tej pory na terenie czterech województw. Na przestrzeni lat 2010 – 2024 wzięłow nim udział 4,5 tys. szkół podstawowych, a elementy odblaskowe przekazane w ramach konkursu, trafiły do ponad 900 tys. uczniów, przeprowadzono 4 tys. konkursów plastycznych oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

          Sukces społeczny i informacyjno-edukacyjny przedsięwzięcia spowodował,że począwszy od roku szkolnego 2025/2026 Konkurs pn. „ODBLASKOWA SZKOŁA” będzie organizowany na terenie wszystkich województw.

          Dolnośląski Wojewódzki Laureat Konkursu będzie oceniany przez Komisję Konkursową Komendanta Głównego Policji, która wyłoni Ogólnopolskiego Laureata w Pilotażowym Konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA”.Szczegóły dotyczące Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2025 zamieszczone są w jego regulaminie.

        • Wycieczka do lasu

        • Dzisiaj pogoda nas nie rozpieszczała. Od rana ciagle przedszkolaki pytały "pojedziemy do lasu czy nie", a panie wciąż się zastanawiały jechać, nie jechać. W końcu decyzja jedziemy. No i wyruszyliśmy na wycieczkę do lasu szukać Pani Jesień, która znaleźliśmy juz w naszym autobusie.

        • DZIEŃ KROPKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

        • Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

          Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę czy piłkę

        • Dzień zmysłów

        • Dzień Zmysłów w grupie "Bystrzaków" to zajęcia edukacyjne skoncentrowane na rozwijaniu zmysłów dzieci poprzez różnorodne zabawy sensoryczne, takie jak doświadczanie tekstur, rozpoznawanie zapachów i smaków, ćwiczenie słuchu (rozpoznawanie dźwięków), a także rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej i sprawności ruchowej. Celem jest wszechstronny rozwój dziecka, który wspiera mowę, logiczne myślenie, motorykę oraz umiejętność współpracy.

        • Stypendia Wójta Gminy Warta Bolesławiecka

        • Stypendia Wójta Gminy Warta Bolesławiecka za wysokie wyniki w nauce

          Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni Stypendiami Wójta Gminy Warta Bolesławiecka za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2024/2025.

          Stypendia otrzymali:

          Adrianna Gładysz

          Martyna Piwowarska

          Pola Hyska

          Milena Gładysz

          Aleksandra Warchoł

          Antoni Bulsza

          Gratulujemy uczniom wytrwałości, systematycznej pracy oraz osiągnięć edukacyjnych.

          Życzymy dalszych sukcesów, rozwijania pasji i spełniania marzeń!!!

        • Geopark UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów

        • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy V i VII uczestniczą w Programie Edukacji Ekologicznej w Światowym Geoparku UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów. Zajęcia odbywają się pod hasłem: "Świadomość Ziemi- Edukacja Ekologiczna i Zrównoważony Rozwój."

          W ramach realizacji tego programu uczniowie klasy V i VII 8 i 9 września uczestniczyli w warsztatach terenowych w Wąwozie Siedmickim oraz Zbiorniku Mściwojów.

          Były to niezwykle ciekawe lekcje geografii, podczas których dzieci miały możliwość wnikliwej obserwacji otaczającej nas przyrody.

          Podczas tych warsztatów uczniowie zdobyli nowe umiejętności. Samodzielnie dokonywali analizy pobranych przez siebie próbek wody i gleby, za pomocą specjalistycznych narzędzi określali pH gleby, natlenienie wody, mierzyli prędkość wiatru oraz temperaturę powietrza i wody. Za pomocą czynników i wskaźników naturalnych określali jakość powietrza. Ponadto nauczyli się identyfikować gatunki roślin występujących w lokalnym ekosystemie.

          Nauka na świeżym powietrzu, samodzielnie przeprowadzone doświadczenia, współpraca w grupie, świadome postrzeganie przyrody a przede wszystkim zdobycie nowej wiedzy i umiejętności z pewnością rozbudziły ciekawość świata oraz zmotywowały uczniów do rozwijania zainteresowań przyrodniczych.

        • Szkolenie w zakresie wymagań edukacyjnych

        • We wtorkowe popołudnie grono pedagogiczne ZSP w Iwinach wzięło udział w szkoleniu poświęconym wymaganiom edukacyjnym.

          Szkolenie prowadziła trenerka Instytutu Zwinnej Edukacji.

          Nauczyciele pracowali w grupach, analizowali przykładowe wymagania edukacyjne i tworzyli nowe dokumenty.

        • ✨ ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025🎉

        • Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za ten wspólny rok – pełen wyzwań, nauki, sukcesów i wspólnych chwil.

          Życzymy Wam spokojnych, bezpiecznych i pełnych radości wakacji! Niech to będzie czas odpoczynku, odkrywania pasji i zbierania sił na nowe przygody.

          Ósmoklasiści – przed Wami kolejny ważny krok. Życzymy Wam odwagi, wytrwałości i samych trafnych wyborów na dalszej życiowej ścieżce. Wierzymy, że poradzicie sobie świetnie!

        • Szkolny turniej szachowy

        • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

          23.06.25r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 12 uczestników – uczniów naszej szkoły. Zawody sędziował p. Piotr Hanusiak, który w tym roku szkolnym prowadził zajęcia dodatkowe - nauka gry w szachy. To, w kogo ręce trafiły puchary i medale zadecydowały szczegóły poszczególnych partii.

          Mistrzem Szkolnego Turnieju Szachowego został Patryk Wójtowicz – uczeń klasy 5

          Drugie miejsce zajęła Daria Broda uczennica klasy 6

          Trzecie miejsce zajęła Martyna Piwowarska uczennica klasy 5

          GRATULUJEMY!!!.

          Pozostałym zawodnikom również GRATULUJEMY udziału w turnieju

        • Dzień Rodziny

        • Dzień Rodziny 18.06

          Chcąc celebrować to wyjątkowe święto, uczniowie klas 2„a” i 2 „b” przygotowali uroczystość dla swoich Najbliższych. Na początku spotkania dzieci zaprezentowały inscenizację bajki ,,Czerwony Kapturek” w wersji nowoczesnej,która uświadamiała wszystkim, że zawsze należy rozważnie korzystać z Internetu.W dalszej części uroczystości artyści zaprezentowali widzom taniec do utworu "Ech poleczko” . W ten sposób podziękowali swoim Rodzicom za to, że nieustannie przy nich są, że mogą na nich liczyć w każdej chwili. Na zakończenie uroczystości dzieci podarowały swoim Rodzicom samodzielnie wykonane podarunki. Była to doskonała okazja do budowania wspólnoty zespołów klasowych, a także wzbudzania w dzieciach poczucia empatii i wdzięczności.

          Serdeczne podziękowania dla Rodziców za przygotowanie pięknych kostiumów oraz poczęstunku

        • Dzień Rodziny w grupie "bystrzaków"

        • W dniu 13.06.2025 r. odbył się Dzień Rodziny w grupie " bystrzaków" . Był dmuchaniec, pieczone kiełbaski oraz słodki poczęstunek. Panie wychowawczynie przygotowały krótkie przedstawienie a także zorganizowały gry i zabawy w których brały udział dzieci wraz z rodzicami.

          Dzięki wsparciu Rady Rodziców mogliśmy korzystać z rzeczy potrzebnych do przygotowania pikniku.

          Pogoda oraz humory wszytskim dopisały!

        • Dni Otwarte Koszar w 23 Śląskim Pułku Artylerii

        • Dnia 30 maja 2025r. uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar w 23 Śląskim Pułku Artylerii w Bolesławcu. Organizatorzy zapewnili uczestnikom imprezy bardzo bogaty program:

          - pokaz sprzętu wojskowego

          - pokaz sprzętu 62 Kompanii Specjalnej „Commando”,

          - naukę bezpiecznego posługiwania się bronią,

          - elementy walki wręcz, • grochówkę wojskową,

          a także wiele innych atrakcji. Pomimo kapryśnej pogody nastroje wszystkim dopisywały.

        • koncert pt. "Lajkonik, Wawrzyk i żółta ciżemka"

        • Dnia 27.05.2025 roku Lubuskie Biuro Koncertowe "Orfeusz" zagrało koncert pt. "Lajkonik, Wawrzyk i żółta ciżemka".

          Dziękujemy muzykom LBK "Orfeusz" za wydarzenia muzyczne w sezonie artystycznym 2024/2025.

          Dzięki spotkaniom z artystami uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki mogli w aktywny sposób poznawać instrumenty i różne rodzaje muzyki.

        • "KOSMICZNY MARATON ARTYSTYCZNY"🚀

        • Dziś 8.05 nauczyciele doskonalili swój warsztat pracy na kolejnym szkoleniu prowadzonym przez p. Monikę Kluzę. Szkolenia z Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni są zawsze inspirujące. Dzięki nim nasze uroczystości szkolne i zajęcia są bogatsze o nowe pomysły.

        • Konkurs recytatorski

        • W piątek 25.04.2025r w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Iwinach odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski " Dzieci lubią wiersze". Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki. Do etapu gminnego konkursu dostali się: Aleksander Rudzik, Julia Świtaniak, Julia Windysz, Hanna Poznar, Zofia Baut oraz Jan Woźniczko. Gratulujemy zwycięzcom.

        • wycieczka do Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów

        • Dzisiaj uczniowie klasy IV i VI wybrali się na wycieczkę do serca Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów. W Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej dzieci odkrywały tajemnice wnętrza Ziemi oraz jej przeszłości geologicznej. Dzięki warsztatom laboratoryjnym uczniowie mieli możliwość wykonania kilku interesujących eksperymentów odsłaniających niezwykłe właściwości wody.

        • Uczniowie odwiedzili " Osadę danieli" w Zamienicach

        • Dnia 14.04.2025r. uczniowie klas pierwszej i trzeciej ZSPw Iwinach odwiedzili " Osadę danieli" w Zamienicach. Dzieci obcowały ze zwierzętami hodowlanymi i egzotycznymi ( kangurek) , bawiły się na ogromnym placu zabaw, a na koniec upiekły kiełbaski i pobawiły się przy dźwiękach ulubionej muzyki. To była bardzo udana wycieczka, dopisała pogoda i dobre humory.