• TURNIEJ SZACHOWY

        • Serdecznie zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Iwinach do udziału w szkolnym turnieju szachowym, który odbędzie się dnia 20 czerwca o godzinie 9:00 na terenie szkoły.

          Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas II–VII i stanowi doskonałą okazję do rozwijania umiejętności logicznego myślenia, zdrowej rywalizacji oraz wspólnego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze.

          Organizatorem turnieju jest Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Iwinach, natomiast funkcję sędziego głównego pełnić będzie instruktor szachowy Pan Piotr Hanusiak.

          Informacje organizacyjne:

          termin: 20 czerwca 2026 r. (sobota)

          rozpoczęcie: godzina 9:00

          przewidywane zakończenie: około godziny 14:00

          liczba rund: 7

          system rozgrywek: system szwajcarski

          tempo gry: 10 minut na zawodnika

          udział w turnieju jest bezpłatny

          Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy uczestnictwa, a dla najlepszych zawodników również drobne puchary i wyróżnienia.

          Wyniki turnieju zostaną przedstawione zarówno w formie klasyfikacji ogólnej, jak również z podziałem na poszczególne klasy, dzięki czemu uczniowie będą mogli rywalizować także w gronie swoich rówieśników.

          Osoby zainteresowane udziałem w turnieju serdecznie zachęcamy również do regularnego uczestnictwa w zajęciach szachowych poprzedzających wydarzenie. Będzie to dobra okazja do przypomnienia sobie najważniejszych zasad gry oraz reguł obowiązujących podczas rozgrywek turniejowych.

          Harmonogram zajęć szachowych:

          Poniedziałki:

          12:40–13:25 — klasy III

          13:35–14:25 — klasy VI

          14:25–15:10 — klasy IV i V

          Środy:

          11:40–13:25 — klasy III

          13:35–14:20 — klasy IV

          Czwartki:

          13:35–14:20 — klasy IV, VI i VII

          Zapisy na turniej prosimy kierować drogą mailową do sędziego głównego:

          piotr.hanusiak@gmail.com

          Termin zgłoszeń upływa 12 czerwca 2026 r. (piątek).

          Wszelkie pytania dotyczące turnieju również można kierować pod powyższy adres e-mail.

          Mamy nadzieję, że wydarzenie spotka się z dużym zainteresowaniem i będzie dla uczniów okazją do dobrej zabawy oraz rozwijania swojej pasji do szachów.

          Z wyrazami szacunku

          Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Iwinach

          oraz instruktor szachowy.

        • Rozstrzygnięcie konkursu ,,Drzwi do książki,,📖

        • Maj był miesiącem książki, dlatego uczniowie klas 1-8 wzięli udział w konkursie ,,Drzwi do książki,,.Zadaniem uczestników było udekorowanie drzwi swojej klasy w sposób nawiązujący do wybranego utworu literackiego.

          Jury oceniało prace pod względem pomysłowości, estetyki wykonania oraz zaangażowania uczniów.Wszystkie klasy wykazały się kreatywnością i przygotowały barwne dekoracje promujące czytelnictwo.

          Przyznane zostały następujące nagrody:

          I miejsce- klasa 8

          II miejsce- klasa 4

          Wyróżnienia-klasy: 2, 3a, 3b, 5, 7.

          Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zaangażowanie.

        • Wycieczka do Warszawy

        • W dniach 1-3 czerwca uczniowie z klasy 4, 6, 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

          Były to bardzo intensywne trzy dni.

          Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło ogromne wrażenie na zwiedzających. Stamtąd pojechaliśmy do centrum stolicy, żeby obejrzeć panoramę miasta z widokowego tarasu Warsaw Tower. Pogoda dopisała, więc zdjęcia wyszły wspaniałe. Po zjedzonym obiedzie udaliśmy się na Stadion Narodowy, na którym trwały prace przygotowawcze do meczu Polska - Nigeria

          W drugim dniu zwiedzaliśmy Warszawę pieszo, z przewodnikiem spacerowaliśmy po Starym Mieście oraz Łazienkach. Następnie .pojechaliśmy do Muzeum Czekolady Wedla, które dla większości dzieci było najciekawszym punktem programu. Szczególnie degustacja wyrobów czekoladowych sprawiła nam dużo radości. Po obiadokolacji wróciliśmy spacerem do hotelu.

          W ostatnim dniu metrem przejechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, uczyć się przez zabawę i samodzielne wykonywanie doświadczeń. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy był Pałac w Wilanowie - letnia rezydencja naszego króla Jana III Sobieskiego. Wycieczka była bardzo udana, pogoda i humory nam dopisały

        • Piknik Rodzinny grup przedszkolnych „Kolorowe Nutki”, „Skrzaty” oraz zerówka, grupa ,,Bystrzaki”.

        • Dnia 29 mają w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Iwinach odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny grup przedszkolnych „Kolorowe Nutki”, „Skrzaty” oraz zerówka, grupa ,,Bystrzaki”.

          To był dzień pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy! Dzieci zaprezentowały piosenki I tańce specjalnie dla swoich rodziców. Nie zabrakło również prezentów, które sprawiły wiele wzruszeń i radości.

          Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji – dmuchańce, wspólne zabawy oraz spotkanie ze strażakami z OSP Olszanica, którym serdecznie dziękujemy za obecność i ciekawą prezentację.

          Były także pyszne gofry, lody i kiełbaski z grilla. Jednak największą atrakcją tego upalnego dnia okazało się polewanie wodą przez strażaków, które dostarczyło dzieciom mnóstwo radości, śmiechu i przyjemnego ochłodzenia!

          Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie, wspólnie spędzony czas oraz stworzenie tak ciepłej i rodzinnej atmosfery. To był piękny dzień pełen niezapomnianych wspomnień!

        • Wycieczka do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy – miejsca Cudu Eucharystycznego.

        • Dnia 28.05.2026 roku, dzieci komunijne oraz przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z opiekunami i księdzem katechetą uczestniczyły, w wyjątkowej wycieczce do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy – miejsca Cudu Eucharystycznego.

          Podczas pobytu dzieci wzięły udział we Mszy Świętej odprawionej w intencji całego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach przez naszego katechetę ks. Piotra Olszówkę. Był to piękny czas modlitwy, skupienia oraz wspólnego przeżywania wiary.

          Po Mszy Świętej udaliśmy się wspólnie do McDonalda, gdzie mogliśmy w miłej atmosferze spędzić czas.

          Dziękujemy za wspólny wyjazd, modlitwę oraz możliwość odwiedzenia tak wyjątkowego miejsca.

        • 🌸 Dzisiaj obchodzimy Dzień Mamy! 🌸

        • Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia ,każdej mamie!!!

          Dużo zdrowia, radości, uśmiechu oraz dumy ze swoich dzieci.

          Dziękujemy za troskę, cierpliwość i codzienne wsparcie. Wszystkiego najlepszego!

        • 🎉 Sukces naszych uczniów w powiatowym konkursie! 🎉

        • Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli wspaniały wynik w powiatowym konkursie „Mój wymarzony zawód”, organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu .

          - kategoria klasy 1-3

          Julia Windysz z klasy 2 , zajeła II miejsce !

          Wiktor Rutkowski z klasy 3B, otrzymał wyróżnienie !

          Serdecznie gratulujemy

          Uczniowie wykonali piękne lapbooki przedstawiające ich wymarzone zawody. Wykazali się kreatywnością, starannością i dużym zaangażowaniem.

          Brawo dla Julii i Wiktora!

          Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji

        • „Maki pod Monte Cassino”

        • 25 maja uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach uczestniczyli w obchodach 82. rocznicy Bitwy o Monte Cassino, które odbyły się w Jurkowie.

          W wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy gminy, samorządowcy, duchowni oraz potomkowie polskich żołnierzy walczących we Włoszech. Uroczystość miała wyjątkowo podniosły charakter dzięki obecności kompanii honorowej, orkiestry dętej oraz pocztów sztandarowych szkół z terenu gminy.

          Podczas obchodów odczytano Apel Poległych, oddano salwę honorową oraz złożono wieńce pod tablicą upamiętniającą żołnierzy 2 Korpusu Polskiego.

          Dla uczniów była to cenna lekcja historii, patriotyzmu i pamięci o bohaterach, którzy walczyli o wolność Ojczyzny.

        • Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej i publicznej.

        • We wtorek 19.05.2026 r.w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej i publicznej.

          Podczas spotkania pierwszoklasiści poznali zasady wypożyczania książek, dowiedzieli się, czym jest lektura oraz jak należy dbać o książki, aby mogły służyć przez długi czas.Wysłuchali także ,,skarg książki,, o najczęstszych błędach popełnianych przez czytelników.

          Uczniowie, z klasy 4, 5 i 6 przygotowali przedstawienie fragmentów baśni: ,,Kopciuszek,, , ,,O rybaku i złotej rybce,,.

          Na zakończenie uroczystości uczniowie klas pierwszej złożyli przyrzeczenie czytelnika, a następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

        • Wycieczka na lotnisko

        • Uczniowie klas 7 i 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach 20.05. 2026 r. uczestniczyli w wycieczce do Portu Lotniczego we Wrocławiu

          W czasie zwiedzania młodzież mogła wejść. w miejsca niedostępne dla pasażerów i zapoznać się z pracą personelu lotniska. Nie wszędzie można było zrobić zdjęcia, ale na pewno była to ciekawa wycieczka. Być może ktoś zechce w przyszłości pracować na lotnisku lub zostać pilotem?

        • Spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas IV - VIII pt. „Hazard – nie daj się wciągnąć”.

        • Dnia 18.05.2026 w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas IV - VIII pt. „Hazard – nie daj się wciągnąć”.

          Zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawicielkę Urzędu Celnego, która przyjechała do naszej szkoły z Wrocławia.

          Celem szkolenia było uświadomienie uczniom, jakie zagrożenia niesie za sobą hazard oraz jakie mogą być skutki uzależnienia od gier hazardowych i innych form ryzykownych zachowań. Prowadząca w ciekawy i przystępny sposób opowiedziała o mechanizmach uzależnienia, konsekwencjach prawnych oraz wpływie hazardu na życie młodych ludzi i ich rodzin.

          Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również, jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje oraz gdzie szukać pomocy i wsparcia. Szkolenie wzbudziło duże zainteresowanie uczestników, którzy aktywnie brali udział w rozmowie i zadawali pytania.

          Dziękujemy za przeprowadzenie wartościowych zajęć, które z pewnością przyczyniły się do zwiększenia świadomości naszych uczniów na temat zagrożeń związanych z hazardem.

          Agnieszka Sadleja

        • ♟️Świetny występ naszych młodych szachistów!

        • Za nami turniej organizowany przez Gminę Złotoryja, którego celem jest wyłonienie przyszłego „Arcymistrza Gminy Złotoryja”.

          Turniej został rozegrany 10.05 systemem szwajcarskim - 7 rund, tempo gry 10 minut + 5 sekund za ruch. W zawodach wystąpiło, aż 65 uczestników, a poziom rywalizacji był naprawdę wysoki.

          Naszą najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką została Martyna Piwowarska, która zajęła bardzo dobre 29 miejsce!

          To ogromne osiągnięcie, szczególnie, że większość zawodników znajdujących się wyżej posiada już kategorie szachowe oraz punkty rankingowe. Można śmiało powiedzieć, że Martyna była jedną z najlepszych zawodniczek bez kategorii szachowej!

          Tuż za nią uplasował się Patryk Wójtowicz, zajmując 33 miejsce, co również oznacza świetny wynik w środku bardzo mocnej stawki zawodników.

          W klasyfikacji wiekowej U8:

          Fabian Kipibida - 7 miejsce

          W klasyfikacji wiekowej U12:

          Martyna Piwowarska - 4 miejsce

          Patryk Wójtowicz - 5 miejsce

          Jan Woźniczko- 7 miejsce

          Bartosz Jastrzębski- 9 miejsce

          Maciej Kubuś - 10 miejsce

          Kacper Głuszko -12 miejsce

          Patryk Jastrzębski -13 miejsce

          W klasyfikacji wiekowej U14:

          Maria Kubasiewicz -10 miejsce

          Oliwia Tkaczyk-14 miejsce

          Nie był to turniej rekreacyjny, lecz wydarzenie z udziałem zawodników posiadających doświadczenie turniejowe, kategorie szachowe i rankingi.

          Tym bardziej cieszy fakt, że nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie, zarówno pod względem umiejętności szachowych, jak i odporności na presję towarzyszącą rozgrywkom turniejowym

          Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za kolejne turnieje!

          Zajęcia szachowe w naszej szkole prowadzi pan Piotr Hanusiak. Gratulujemy panu wyników!!!

        • Dziś uczniowie klas 3A i 3B przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem✨️

        • Było to wyjątkowe wydarzenie podsumowujące pierwszy etap edukacyjny naszych trzecioklasistów.

          Test odbył się w bardzo przyjaznej i spokojnej atmosferze. Na początku uczniowie obejrzeli film, w którym animowana postać Bartka przypomniała dzieciom, że to nie egzamin, lecz forma zabawy oraz okazja do sprawdzenia samego siebie. Zaprosiła również do wspólnej gimnastyki chwile przed rozwiazywaniem zadań .Podkreślono również, że wyniki nie mają wpływu na oceny są jedynie cenną informacją dla dzieci, rodziców i nauczycieli, pokazującą zdobyte umiejętności oraz postępy

          Dzisiejszy dzień był dla naszych trzecioklasistów szczególny, dlatego wszyscy ubrali się odświętnie. To symboliczne, małe podsumowanie pierwszego etapu edukacyjnego.

          Wszystko przebiegało w luźnej, przyjaznej atmosferze, dzięki czemu dzieci mogły podejść do zadań z poczuciem spokoju i pewności siebie.

          Brawo dla naszych trzecioklasistów!

        • Szkolenie

        • 5 maja 2026 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole p. Annę Rutkowską – trenerkę, coacha i supervisora ICC, ekspertkę ds. personalnego rozwoju organizacji oraz terapeutkę z ProEdukacja.

          Podczas warsztatów uczniowie wybranych klas uczestniczyli w zajęciach dotyczących odporności psychicznej, poznając sposoby radzenia sobie ze stresem, emocjami i codziennymi wyzwaniami.

          W godzinach popołudniowych odbyła się również szkoleniowa rada pedagogiczna dla nauczycieli, poświęcona wzmacnianiu odporności psychicznej w pracy szkoły i codziennym funkcjonowaniu.

          Dziękujemy Pani Annie Rutkowskiej za inspirujące spotkanie, ogrom wiedzy, praktyczne wskazówki i wartościowe rozmowy.

          To był czas pełen refleksji, rozwoju i motywacji do dalszego działania.

        • Ognisko

        • Dziś dzieci ze świetlicy szkolnej miały naprawdę wyjątkowy dzień W ramach nagrody za pięknie przygotowany apel wielkanocny (Triduum Paschalne) zostały zaproszone przez księdza Piotra Olszówkę, obecnego katechetę w naszej szkole, na plebanię.

          Pogoda dopisała, więc nie brakowało atrakcji na świeżym powietrzu Było ognisko i poczęstunek, ale też mnóstwo radosnej zabawy – dzieci bawiły się w chowanego, grały w dwa ognie, brały udział w różnych zawodach i konkurencjach. Ogromną frajdę sprawiło im również orzeźwiające polewanie wodą z węża.

          To był piękny czas integracji, radości i wspólnego spędzania czasu. Dzieci były przeszczęśliwe i… zupełnie nie chciały wracać do domu

          Przez cały czas były pod opieką Pań: Ani Kozomaricz, Angeliki Szewczyk oraz Gabrieli Dziedziczak.

          Serdecznie dziękujemy księdzu Piotrowi Olszówce za zaproszenie i tak wspaniale spędzony dzień!

        • 🔬 Naukowa przygoda w Czechach! 🔬🌍

        • 29 kwietnia 2026 r. uczniowie klas I, II, III A oraz III B wzięli udział w pełnej wrażeń wycieczce do czeskiego Liberca. Już od samego rana wszyscy z niecierpliwością oczekiwali wyjazdu, a podróż przez malownicze tereny Polski i Czech była doskonałym początkiem naszej wspólnej przygody.

          Głównym punktem programu było zwiedzanie niezwykłego Centrum Nauki iQLANDIA – miejsca, w którym nauka łączy się z zabawą i doświadczeniem. Uczniowie mogli samodzielnie odkrywać tajemnice:

          geologii i wnętrza Ziemi,

          klimatu i kosmosu,

          energii oraz zjawisk przyrodniczych,

          ludzkiego organizmu i nowoczesnych technologii.

          Ogromne zainteresowanie wzbudziły interaktywne eksponaty, symulator trzęsienia ziemi, eksperymenty naukowe oraz roboty i multimedialne instalacje. Każdy znalazł coś dla siebie, a nauka przez doświadczenie okazała się świetną zabawą!

          Po zwiedzaniu centrum nauki udaliśmy się na spacer po Libercu, podziwiając zarówno zabytkową, jak i nowoczesną architekturę miasta. Nie zabrakło czasu na wspólne rozmowy, zdjęcia i integrację między klasami

          Wycieczka była nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy, ale także do wspólnego spędzenia czasu, rozwijania ciekawości świata i budowania pięknych wspomnień. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni pozytywnych emocji i nowych doświadczeń!

          Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę oraz opiekunom za opiekę nad uczniami

          Anna Piwowarska

        • Święta majowe.

        • Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel poświęcony majowym świętom. 1 Maja, 2 Maja i 3 Maja to ważne daty dla historii naszej Ojczyzny.

          O znaczeniu tych dat dowiedzieliśmy się dzięki wspaniałym występom naszych uczniów.

          Apel poprowadziły dziewczęta z klasy 6 i 7: Emilia Hetnar, Martyna Piwowarska, Zuzanna Słończ, Wiktoria Napierska, Zlata Mazurchuk, Maria Kubasiewicz, Lena Krakowiak oraz Julia Ziober.

          Pięknie zatańczyły przedszkolaki z grupy pani Anny Maćkowiak i Anny Kozomaricz , a także dzieci z oddziału "0" pani Gabrieli Dziedziczak i pani Angeliki Szewczyk oraz uczniowie z klasy 3a pani Barbary Zajac i pani Anny Strecker oraz 3 b pani Anny Piwowarskiej.

          Piosenkę"Flaga Biało Czerwona" zaśpiewała Zofia Hałuza z klasy 3 b.

          Apel przygotowały pani Eliza Klityńska oraz pani Adriana Muniak.

        • "Kajko i Kokosz"✨️🎭

        • Na lekcji języka polskiego omawialiśmy ostatnio lekturę ,,Kajko i Kokosz,,.Podczas zajęć powtórzeniowych klasa 4 przedstawila inscenizację ulubionych fragmentów komiksu

          Uczniowie przynieśli różne rekwizyty oraz przebrania, dzięki czemu łatwiej było wczuć się w role bohaterów.W czasie występu było dużo śmiechu i zabawy, a jednocześnie mogliśmy lepiej przypomniec sobie treść lektury.To była bardzo udana powtórka.

        • „Trzymaj formę”

        • W ramach programu „Trzymaj formę” zrealizowano zadanie promujące zdrowe nawyki żywieniowe pod hasłem „Zdrowe drugie śniadanie”.

          Uczniowie przynosili wartościowe posiłki, za które otrzymywali specjalne „mandaty” z uśmiechniętą buźką jako formę nagrody.

          Zebrane mandaty dzieci mogły wymieniać na zdrowe przekąski, takie jak świeże owoce oraz gofry z owocami.

          Działanie to spotkało się z dużym zaangażowaniem uczniów i zachęciło ich do wybierania zdrowszych produktów na co dzień.

          Program przyczynił się do zwiększenia świadomości na temat znaczenia prawidłowego odżywiania i promowania zdrowego stylu życia