• Dzień babci i Dzień dziadka 2026

        • Dnia 29.01.2026 dzieci z klasy pierwszej zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Dzieci pięknie tańczyły, śpiewały i recytowały, a na koniec wręczyły swoim gościom laurki i prezenty. Nasi seniorzy udowodnili, że potrafią się bawić i chętnie brali udział w konkursach. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

        • Koncert „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” w ZSP

        • 21.01 w naszej szkole odbyl sie koncert organizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe „ORFEUSZ”. Koncert nosił tytuł „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Uczniowie dzięki muzyce, mieli okazję przeżyć morskie przygody bohatera wiersza Juliana Tuwima.

        • Wycieczka na spektakl "Kot w Butach"

        • 20.01 uczniowie klasy 1 ,2 , 3a i 3b wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym – spektaklu dla dzieci pt. "Kot w Butach". Spektakl, przygotowany przez Teatr Nowoczesny, przeniósł nas w magiczny świat baśni.

        • Świadomość Ziemi – edukacja ekologiczna i zrównoważony rozwój.

        • Podsumowanie udziału naszych uczniów w programie: Świadomość Ziemi – edukacja ekologiczna i zrównoważony rozwój.

          Uczniowie klas piątej i siódmej wzięli udział w niezwykle ciekawym i wartościowym programie edukacji ekologicznej realizowanym przez Światowy Geopark UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów, który był finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Unii Europejskiej.

          Dzisiaj program ten oficjalnie dobiegł końca – były to ostatnie zajęcia realizowane w ramach projektu, który prowadzony był od września 2025 roku. Szkolnym koordynatorem tego przedsięwzięcia była pani Marta Warchoł.

          Podsumowując, za nami kilka miesięcy intensywnej, ciekawej i inspirującej pracy edukacyjnej.

          W trakcie realizacji programu uczniowie uczestniczyli w warsztatach terenowych nad zbiornikiem wodnym Mściwojów oraz w rezerwacie przyrody Wąwóz Siedmicki.

          Bezpośredni kontakt z przyrodą pozwolił im prowadzić obserwacje w naturalnym środowisku, lepiej zrozumieć procesy zachodzące w przyrodzie oraz dostrzec zależności między działalnością człowieka a środowiskiem naturalnym.

          Równocześnie odbywały się warsztaty stacjonarne, podczas których uczniowie realizowali zajęcia m.in. na temat:

          -skał i minerałów w życiu człowieka,

          -wpływu wydobycia surowców skalnych na środowisko przyrodnicze,

          -skamieniałego życia Ziemi,

          -gleby jako ważnego składnika środowiska przyrodniczego,

          -klimatu

          -zrównoważonego wykorzystywania zasobów Ziemi.

          Zajęcia realizowane były w ramach lekcji geografii, dzięki czemu stanowiły doskonałe uzupełnienie programu nauczania.

          Uczniowie zdobyli nową wiedzę i cenne doświadczenia, otrzymując dużą dawkę zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Samodzielnie pobierali próbki wody i gleby, badali je i analizowali, prowadzili obserwacje skamieniałości, wykonywali badania pod mikroskopem, a także realizowali liczne zadania i obserwacje w terenie.

          Zakończony dziś program był dla uczniów nie tylko atrakcyjną formą nauki, ale również ważną lekcją świadomości ekologicznej, odpowiedzialności za środowisko oraz zrównoważonego myślenia o przyszłości naszej planety. 🌍🌿

        • Jasełka 2025

        • W dniu 17.12.2025 r. odbyły się Szkolne Jasełka pod nadzorem Barbary Zając oraz kiermasz bożonarodzeniowy o który zadbała Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach.

          Dziękujemy wychowawcom oraz uczniom klas biorącym udział w przedstawieniu:

          - 3a Barbara Zając, Anna Strecker

          - 3b Anna Piwowarska

          - " Bystrzaki" - Gabriela Dziedziczak, Angelika Szewczyk

          - "Kolorowe nutki" - Anna Kozomaricz

          - " Skrzaty"- Anna Maćkowiak.

          - uczennicom zajęć świetlicowych pod opieką Anny Kozomaricz.

          Podziękowania należą się również rodzicom przygotowującym scenografię:

          - Pani Angelice Szewczyk

          - Panu Oskarowi Woźniczko

          - Państwu Poznar

          - Państwu Ziober

          - Pani Justynie Gorwa

          - Panu Markowi Piwowarskiemu

          - wszystkim rodzicom zaangażowanym w sprzedaż oraz przygotowanie ciast i stroików.

          Dziękujemy za tak liczne przybycie: Rodzicom i Dziadkom, mieszkańcom Iwin, oraz Pani sekretarz gminy Kamilii Kuneckiej.

          Wasza obecność i ciepłe reakcje były dla dzieci najpiękniejszą nagrodą i sprawiły, że to spotkanie miało wyjątkowy świąteczny charakter.

          DZIĘKUJEMY ❤️

        • Konkurs na najciekawszą ilustrację do książki: ,,Baśnie, bajki, bajeczki...,,

        • Dnia 17.12.2025 został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą ilustrację do książki: ,,Baśnie, bajki, bajeczki...,, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Nagrodzeni zostali:

          I miejsce- Gerard Topór, Leon Radziievskyi,

          II miejsce:Maja Najmrodzka,

          III miejsce:Amanda Gola, Zuzanna Balicka, wyróżnienia:Helena Krawiec, Wiktoria Drzał, Julia Windysz, Pola Kubuś, Wiktoria Szal, Patryk Wójtowicz.

          Anna Skwarek

        • Świąteczny klimat w drugiej klasie ☃️

        • W dniu dzisiejszym w klasie drugiej odbyły się świąteczne warsztaty .Uczniowie wraz ze swoimi mamami wykonali piękne stroiki, które trafią na kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Szkoły . Dochód ze sprzedaży zasili konto Rady Rodziców. Największą i zarazem najsłodszą atrakcją w tym dniu okazało się zdobienie pierniczków. Dziękujemy rodzicom za pomoc.

        • Wycieczka do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

        • Uczniowie z naszej szkoły odwiedzili Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowie Bolesławieckim

          Podczas wizyty przekazali karmę dla podopiecznych ośrodka, poznali ich historie i z bliska zobaczyli, jak wygląda pomoc dzikim zwierzętom. Był to bardzo miło i wartościowo spędzony czas, pełen wrażeń i dobrej energii.

        • Powiatowy Konkurs Ortograficzny

        • 10.12 odbył się w szkole Powiatowy Konkurs Ortograficzny, etap szkolny dla klas II-⁠III.

          W konkursie wzięło udział 23 dzieci .

          Do etapu powiatowego przeszli:

          Lena Kozomaricz z klasy 3a i Ania Baut z klasy 3b

           

          Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnym etapie!!!

          Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie

        • "Wyjście z klasą"

        • Uczniowie z naszej szkoły skorzystali z programu Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. "Wyjście z klasą", które polegało na dofinansowaniu jednodniowych wyjść uczniów szkół podstawowych.

          W ramach tego programu 10.12 starsze klasy udały sie do kina "Helios" w Legnicy na film pt."Zwierzogród 2". Zwiedziły Muzeum Miedzi w Legnicy oraz Centrum Witelona. Młodsze klasy 11.12 zajadając sie popcornem obejrzały w kinie film animowany pt. "Powrót Świętego Mikołaja". Przed seansem odbyła się prelekcja, która miała na celu przypomnienie dzieciom, co jest naprawdę ważne w czasie świąt – nie prezenty, lecz miłość, wspólnie spędzony czas i pielęgnowanie tradycji.

        • A dzisiaj pierniczki 🎅

        • W dniu dzisiejszym w klasie drugiej zapachniało zbliżającymi się świętami. To za sprawą pierniczków, które samodzielnie wykonały dzieci. Po uprzednim wałkowaniu i wykrawaniu świątecznymi foremkami, przemiłe panie z kuchni-pani Kasia i pani Gosia upiekły nam cudowne ciasteczka. Teraz poleżakują sobie, a za kilka dni będziemy je zdobić.

        • Wielkie wyzwanie w szkole - nocowanie 🤩🤩🤩

        • Uczniowie klasy 3b z pewnością na długo zapamiętają noc z 05 na 06 grudnia, gdyż spędzili ją w szkole pod opieką pani Anny Piwowarskiej i pani Agnieszki Sadleji.

          Pomysłów na wieczór i późne godziny nocne nie brakowało. Mnóstwo frajdy sprawiło samo rozkładanie śpiworów. Po wspólnym zjedzeniu pizzy, kiedy zrobiło się już zupełnie ciemno, przyszedł czas na wspólną zabawę oraz wizyte Mikołaja

          Noc w szkole była świetną okazją do integracji uczniów, do kształtowania umiejętności współdziałania i współpracy w zespole, a także nabycia umiejętności społecznych w zaspakajaniu swoich potrzeb. Wspólnie spędzony czas najlepiej dokumentuje film , a najtrafniejszą recenzją są opinie uczniów, którzy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do swoich domów. Dla uczniów bylo to wydarzenie pełne niesamowitych emocji!

        • 36. Rocznica nadania imienia naszej szkole

        • W dniu dzisiejszym nasza szkoła obchodziła 36. rocznicę nadania imienia Pionierów Polskiej Miedzi. Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego, klasa II i dzieci ze świetlicy przygotowały z tej okazji występ artystyczny dla uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości. Jak co roku swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Warta Bolesławiecka Mirosław Haniszewski oraz dzielni górnicy. Sztandar i hymn naszej szkoły przypominają nam o tradycjach związanych z górnictwem, zwłaszcza tym w Iwinach, gdzie była kopalnia, w której wydobywano rudę miedz

        • Wycieczka do kina na „Zwierzogród 2”!

        • W środę 03.12 klasy 3a i 3b wybrały się wspólnie na wycieczkę do kina.

          Po filmie zatrzymaliśmy się w McDonald’s, gdzie zjedliśmy coś pysznego i wymieniliśmy się wrażeniami z filmu. To był naprawdę świetnie spędzony czas — wszyscy bawiliśmy się fantastycznie! 🥳

        • Spektakl „Co w uszach gra” w ZSP

        • 02.12 nasi przedszkolacy i uczniowie klas I–III mieli okazję obejrzeć niezwykle zabawny i pouczający spektakl „Co w uszach gra” przygotowany przez Grupę T.

          Razem z Krasnoludkiem Niezabudkiem i jego przyjaciółmi dzieci uczyły się, jak rozpoznawać emocje, okazywać empatię i dbać o zdrowe odżywianie. Natomiast dla starszych uczniów odbył się spektakl pt. LORD HEJTER, czyli jak walczyć z czarnym charakterem?

          Przedstawienie w ciekawy sposób poruszało temat radzenia sobie z hejtem, budowania poczucia własnej wartości.

        • Uczniowie klas V i VII ponownie w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej!

        • Dziś uczniowie klas piątej i siódmej po raz kolejny odwiedzili Sudecką Zagrodę Edukacyjną. Wzięli udział w pasjonujących warsztatach poświęconych skamieniałemu życiu Ziemi.

          Podczas zajęć poznawali różnorodne rodzaje skał i minerałów oraz uczyli się je rozpoznawać na podstawie takich cech jak barwa, twardość czy struktura. Mieli również wyjątkową okazję wcielić się w młodych projektantów i stworzyć własne koncepcje terenów rekultywacyjnych na obszarze Krainy Wygasłych Wulkanów.

          Dzisiejsze warsztaty dostarczyły uczniom solidnej porcji wiedzy geologicznej oraz pozwoliły rozwijać kreatywność i umiejętność współpracy.

          To była inspirująca i pełna wrażeń lekcja poza murami szkoły!

        • Odkrywcy Kultury – Kompas kreatywności

        • Dobiegł końca ogólnopolski projekt edukacyjny Odkrywcy Kultury – Kompas kreatywności . Jako jedna szkoła z 50 w całej Polsce mogliśmy wziąść udział w tym wspaniałym wydarzeniu.

          W jego ramach uczniowe klas młodszych uczestniczyli w pięciu zajęciach projektowych.

          Dzieci uczestniczyły w zajęciach o następujących tytułach:

          * "Winogrono Ptak "– poznali historię Mołdawii i legende o twierdzy w Sorokach.

          * Chorwacja – tu odkryli najmniejsze miasto na świecie - Hum

          * Ukraina. "Dnieprzańskie opowieści." Uczniowie m.in poznali legendę o powstaniu Kijowa.

          * Białoruś . Ziemniakiem stoi. Poznali fazy rozwoju ziemniaka oraz jego historię. Już wiedzą skąd się wziął ziemniak w Europie

          * projekt autorski koordynatora projektu

          p. Ani Piwowarskiej "Najstarsze kino na świecie". Dzieci już wiedzą , że najstarsze kino w Europie znajduje się w Estonii. Projektowali swoje wymarzone kino.

          Udział w programie pozwolił uczniom poszerzyć wiedzę o kulturach różnych krajów, rozwinąć kreatywność oraz zdobyć nowe doświadczenia edukacyjne

        • Andrzejki 2025

        • W dniu 28.11 w naszej szkole obchodziliśmy "Andrzejki". Uczniowie oraz pracownicy złożyli życzenia Panu Andrzejowi- naszemu nieocenionemu konserwatorowiPotem ruszyła zabawa - konkursy przy muzyce, wróżby, robienie tatuaży, poczęstunek w klasach.