• Ogólnopolski Festiwal „Kompas Kreatywności"

        • Dziś otrzymaliśmy informację o zakwalifikowaniu naszej szkoły do kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu jakim będzie :

          Ogólnopolski Festiwal „Kompas Kreatywności: Odkrywcy Kultury” w roku szkolnym 2025/2026

          Co to oznacza dla społeczności szkolnej?

          Pięć wyjątkowych warsztatów edukacyjnych

          Uczniowie i uczennice wezmą udział w pięciu inspirujących warsztatach, które rozwijają kreatywność i kompetencje wielokulturowe. Jednym z warsztatów będzie autorski projekt szkolny, stworzony z myślą o potrzebach i pomysłach uczniów i uczennic z naszej szkoły.

          Rozwój kreatywności i umiejętności międzykulturowych Uczniów i Uczennic:

          Atrakcyjne i angażujące zajęcia pomogą uczniom i uczennicom odkryć swój potencjał twórczy, rozwinąć wrażliwość na różnorodność kulturową i nauczyć się współpracy w twórczej atmosferze.

          Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych w szkole

          Festiwal to przestrzeń do wdrażania nowoczesnych metod pracy, które wspierają integrację zespołów szkolnych oraz twórcze podejście do nauczania.

          Po odbyciu we wrześniu szkolenia przez p. Anię Piwowarską w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie będziemy mogli realizować zadania projektowe

        • SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW

        • SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW ZSP Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

          W dniu 08.04.2025r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla pracowników szkoły. Celem szkolenia było podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Każdy uczestnik miał możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomie, użycia AED oraz symulacji różnych scenariuszy wypadków.

        • Światowy Dzień Zdrowia

        • 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, z tej okazji w grupie przedszkolnej "Kolorowe Nutki" odbyło się przedstawienie wiersza "Chory kotek" autorstwa Stanisława Jachowicza. Po wysłuchaniu wiersza udaliśmy się do łazienki, gdzie przypomnieliśmy sobie metody prawidłowego mycia rąk- jako o podstawowej metodzie w zapobieganiu rozprzestrzeniania się chorób.

        • konkurs na NAJLEPSZĄ PALMĘ

        • W dniu dzisiejszym 03.04.2025 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na NAJLEPSZĄ PALMĘ.

          Chciałabym wraz z Panią Beatą Rosińską - Nagowską serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom. W tym roku do konkursu zgłosiło się 7 osób, które wykonały przepiękne i niezwykle kreatywne palmy. Wasze prace zachwyciły Nas różnorodnością wzorów, kolorów oraz starannością wykonania.

          Po długich i trudnych obradach komisja w składzie : Pani Dyrektor Elżbieta Koryluk – Sowa, Pani Agata Ges, Pani Beata Rosińska – Nagowska oraz Pani Agnieszka Sadleja, wybrały dwie najlepsze palmy: Marka Kasprzaka i Marceliny Ditmajer. którzy będą reprezentować Naszą szkołę na konkursie gminnym dnia 05.04.2025.

          Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i włożony wysiłek. Każda palma była wyjątkowa i zasługuje na uznanie!

          Życzymy Naszym reprezentantom powodzenia na konkursie gminnym - wierzymy, że Wasze prace zrobią tam również wielkie wrażenie. Powodzenia!

          Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

          Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody.

          Agnieszka Sadleja

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

        • W dniu 2 kwietnia 2025 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Iwinach obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

          Uroczystość miała na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z Autyzmem.

          W tym dniu każdy z nas ubrał się z elementami koloru niebieskiego na znak solidarności. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przybliżająca temat autyzmu jak również mogli podziwiać występy uczniów klas 4-8 pt. " Każdy z Nas jest różny i to jest wspaniałe".

          Odbył się także Niebieski Marsz dla autyzmu zakończony odśpiewaniem piosenki M.Jezowskiej " Wszystkie dzieci nasze są" i wypuszczeniem balonów.

        • 20 rocznicy śmierci Jana Pawła II

        • Każda epoka ma swoich sławnych bohaterów, wybitnych przywódców - tak duchownych, jak i świeckich - którzy dla świata są wielkimi ludźmi. Taką osobistością jest niewątpliwie papież, święty Jan Paweł II, który był patronem Gimnazjum w Iwinach.

        • Pierwszy Dzień Wiosny

        • Dziś klasa 4 , 5 i 6 świętowała Pierwszy Dzień Wiosny biorąc udział w rozgrywkach sportowych i przygotowując zdrowe śniadanie.

          Dzięki uprzejmości ucznia klasy siódmej mogliśmy zaobserwować, jak rodzi się nowe życie wśród zwierząt .

        • Konkurs czytelniczy

        • Konkurs czytelniczy dla uczniów klasy 2B

          Dnia 17 marca odbył się konkurs czytelniczy zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną sprawdzający znajomość lektury „Zaczarowana zagroda” A. Cz. Centkiewiczów.

          Drugoklasiści odpowiadali na pytania, porządkowali wydarzenia, a także rozpoznawali gatunki pingwinów. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami. Wykazali się również dużą wiedzą na temat Antarktydy .Wszystkie dzieci otrzymały nagrody.

          Pierwsze miejsce zajęła: Zuzia Jamróz , drugie: Zosia Baut, trzecie Ania Baut. Gratulujemy

          Rywalizacja była bardzo duża o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty.

          Anna Piwowarska

        • Edukacja Przyrodnicza

        • Uczniowie klasy II a w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej zdobywali wiedzę o Wszechświecie. Dowiedzieli się, co to jest Układ Słoneczny, poznali poszczególne planety oraz inne ciała niebieskie, które krążą wokół Słońca. Każde dziecko wykonało również model przestrzenny Układu Słonecznego.

        • Zabawy

        • Grupa przedszkolna "Bystrzaki"

          Malowanie stopami to doskonałe ćwiczenia wspomagające integrację sensoryczną dziecka. Fantastyczna zabawa pełna spontanicznych reakcji, ekspresji i zdobywania przez dzieci nowych doświadczeń.

        • Warsztaty

        • Dzisiaj 12.03.2025 pani pielęgniarka przeprowadziła warsztaty dla klasy 3 z pierwszej pomocy. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Okazało się że mają dużą wiedzę i świetnie sobie radzą.

        • Dzień Kobiet

        • Dzień Kobiet w naszej szkole!

          8 marca to wyjątkowy dzień, w którym doceniamy wszystkie kobiety – te małe i duże! W naszej szkole świętowaliśmy już dziś, nie zabrakło uśmiechów, serdecznych życzeń i niespodzianek.

          Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne świętowanie!

          Jeszcze raz życzymy wszystkim Paniom i Dziewczętom dużo szczęścia, radości i spełnienia marzeń!

        • Wiersze

        • Dzieci z klasy II a wcieliły się w rolę poetów i napisały zabawne i kreatywne wiersze o dowolnej tematyce. Niektóre ułożyły po dwa wiersze. Ta forma pracy z dziećmi sprawiła naszym uczniom dużo spontanicznej radości. Poniżej prezentacja twórczości naszych uczniów. Zapraszamy do lektury naszych dzieł.

           

        • Zaczarowana Zagroda

        • Wykonanie makiet „Zaczarowanej zagrody” przez uczniów klasy 2b to doskonały sposób na połączenie nauki z zabawą. Uczniowie rozwijali zarówno kreatywność, jak i umiejętność współpracy. Mieli okazję wyobrazić sobie, jak wyglądałaby zaczarowana zagroda, bazując na lekturze, oraz jak połączyć magiczny świat książki z rzeczywistością. Praca nad makietą „Zaczarowanej zagrody” była realizowana w grupach, co pozwoliło uczniom nauczyć się skutecznego podziału obowiązków, współdziałania i wzajemnego szacunku podczas realizacji zadania.

          A. Piwowarska

        • Konkurs Recytatorski

        • Dnia 3.03..2025 odbył się szkolny etap Konkursu recytatorskiego ,,Pegazik, w którym wzięło udział 14 uczniów ( w kategorii dla klas IV-VI).Jury oceniało: dobór repertuaru, dykcję, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Przyznano:

          - I miejsce Adrianie Gładysz,

          - II miejsce Milenie Gładysz,

          - wyróżnienia dla Julii Ziober i Martyny Dwojak.

          Uczennice będą reprezentowały szkołę w gminnym etapie konkursu 5.03.2025.

          Anna Skwarek

        • Aktywności w naszej szkole

        • W dniu dzisiejszym korzystając z pięknej pogody i śniegu, dzieci z zerówki i grupy Skrzaty wybrały się na sanki. Zabawy i śmiechu było mnóstwo.

        • Karnawał

        • W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale,

          W naszej szkole dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3 odbył się bal karnawałowy 31 stycznia 2025 r. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Aula szkolna na której czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców zachęcała do skocznej zabawy. Zabawę poprowadził Dj Szymon Kozak, który zachęcał wszystkich do wspólnych tańców. Dla uczestników był przygotowany popcorn ,ścianka na której wykonywano sesję zdjęciową. Dodatkowo można było zrobić sobie różne tatuaże. Gościem specjalnym była Myszka Minnie. Zabawa zakończyła się rozbiciem kolorowej piniaty z której wysypały się pyszne cukierki

          Uczniowie w tym roku przebrani byli w stroje z bajek, baśni oraz współczesnych bohaterów ich ulubionych filmów i zawodów. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i wychowawcom, którzy towarzyszyli dzieciom w ich wspólnej zabawie. Podczas balu przewidziana była przerwa na odpoczynek i słodki poczęstunek w swoich klasach. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie i nauczyciele udali się na zasłużony odpoczynek , którym są wyczekiwane ferie zimowe. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej zabawy.

        • Dzień Babci i Dziadka

        • Dnia 21 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klasy I i III przygotowali na tę okazję wspaniałe przedstawienie ,na którym nie zabrakło łez wzruszeń . Nasi seniorzy mogli zobaczyć ,,Dziewczynkę z zapałkami" oraz wysłuchać wierszy i piosenek z okazji swojego święta. Pierwszaki zagrały na dzwonkach utwór ,,Dla Elizy" uświetniony tańcem kl.3 i zatańczyły taniec aniołków. Przy pysznym poczęstunku i ciepłej herbacie , dziadkowie i babcie miło spędzili to styczniowe przedpołudnie. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie uroczystości ,a wychowawcom i dzieciom za przygotowanie programu.

        • Spektakl

        • Dnia 10.01.25r. w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Ściema 2.0, czyli pułapki internetu” zaprezentowany przez Grupę T Toruń. W przedstawieniu wzięli uczniowie klas od 0 do VIII.

          Współczesne dzieci mnóstwo czasu spędzają przed ekranami, dlatego tak ważne jest, aby jak najczęściej tłumaczyć, im jakie niebezpieczeństwa czyhają w Internecie.

          Znani bohaterowie z bajek przyciągnęli uwagę młodszych uczniów, a postaci z gier i młodzieżowy język, zainteresowali starszą część widowni. Bohaterowie skupili się przede wszystkim na fejku i deepfaku w Internecie oraz uzależnieniu behawioralnemu od smartfonów. Przedstawienie zawierało także profilaktykę uzależnień od alkoholu i nikotyny. Podkreślona została istota zdrowego odżywiania się oraz ruchu na świeżym powietrzu.

          Przedstawienie było pełne dowcipnych dialogów i ciekawych zwrotów akcji, w którym uwagę przykuwały niebanalne stroje i scenografia. Całości dopełniała świetna gra aktorów, którzy mistrzowsko radzili sobie z wywoływaniem pozytywnych emocji.

          Sporządziła:

          Marta Markowska- pedagog szkolna