• 💙🩵ZIMOWE SZALEŃSTWA🩵💙

        • Dziś na świetlicy zapanowała prawdziwa zimowa magia! ❄️

          Wybraliśmy się z dziećmi na świeży śnieg i od razu rozpoczęła się wspaniała zabawa. Najpierw wspólnie lepiliśmy bałwana, dobierając mu oczy, nos i śmieszny uśmiech. Potem dzieci rzuciły się do robienia aniołków na śniegu – ile było przy tym radości i śmiechu! ☃️🤍

          Nie zabrakło też biegania, tropienia śladów i spontanicznych bitew na śnieżki. Dzieci były niesamowicie zadowolone i szczęśliwe – aż miło było patrzeć na ich uśmiechnięte buzie i rumiane policzki.

        • Wyczieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie

        • Pani Eliza Klityńska oraz Pani Jolanta Buganik wraz z uczniami klas 5 i 7, 20 listopada 2025 r., po raz kolejny udały się do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Głównymi celami wyjazdu było rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych, kształtowanie postaw ekologicznych, nauka nadawania drugiego życia przedmiotom poprzez recykling oraz integracja uczniów podczas wspólnej pracy twórczej.

          Tym razem dzieci uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach artystycznych poświęconych technice decoupage. Zgodnie z wcześniejszą instrukcją, przywiozły swoje słoiczki, które zamieniły w piękne, dekoracyjne przedmioty. Pod okiem instruktorów uczyły się, jak za pomocą serwetek, kleju i lakieru mogą stworzyć niepowtarzalne ozdoby, poznając jednocześnie możliwości wykorzystania prostych materiałów w duchu rękodzieła i recyklingu.

          Warsztaty przebiegały w atmosferze skupienia, radości i twórczej współpracy. Uczniowie z dumą prezentowali swoje wykonane słoiczki i z satysfakcją zabrali je do domu jako pamiątkę oraz dowód własnych umiejętności. Po powrocie zgodnie stwierdzili, że zajęcia były niezwykle inspirujące i już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania z tego fascynującego cyklu edukacyjnego!

        • Konkurs czytelniczy "Asiunia"

        • 24 listopada uczniowie klasy drugiej wzięli udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Iwinach. Konkurs dotyczył lektury Joanny Papuzińskiej pt. ,,Asiunia". Każdy uczeń otrzymał pakiet zadań, które z wielkim zaangażowaniem starał się rozwiązać. Laureatami konkursu zostali: Eliza Jasińska - 1.miejsce, Maksymilian Król -2.miejsce i Fabian Kipibida-3.miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Zwycięzcom gratulujemy, a pani Stelli gorąco dziękujemy za wspaniałe przygotowanie konkursu.

        • Edukacyjna wycieczka do PSZOK-u w Złotoryi.

        • Dnia 14 listopada uczniowie klasy drugiej udali się wraz z opiekunkami na wycieczkę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Złotoryi. Wycieczka miała charakter edukacyjny, a jej celem było zapoznanie się z zasadami odbioru odpadów komunalnych i ich zagospodarowania, właściwą segregacją odpadów oraz zakresem działania PSZOK-u. Na miejscu uczniowie zwiedzili cały teren, a pracownice zakładu na bieżąco udzielały informacji co i gdzie należy wyrzucać. Dzieci obejrzały edukacyjny film o właściwym segregowaniu śmieci i udzieliły poprawnych odpowiedzi na zadawane pytania. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w ,,Przydasiowie",gdzie każdy uczeń mógł wymienić swoją, niepotrzebną już zabawkę na coś zupełnie innego. Na zakończenie wycieczki pracownice PSZOK-u przypomniały uczniom o tym, jak prawidłowo segregować śmieci we własnym domu i otoczeniu .Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za tak ciekawą i praktyczna lekcję.

        • Święto Niepodległości 2025

        • Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach po raz kolejny uczcili zbliżające się Święto Niepodległości 

          W spotkaniu wzięła udział cała społeczność naszej szkoły. Na scenie zaprezentowali się zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie. Starsze przedszkolaki z grupy Skrzaty wystąpiły w pokazie tańców ludowych, a troszkę młodsze z grupy Kolorowe nutki przedstawiły pantomimę do Legendy o Białym Orle. Sześciolatki natomiast zaśpiewały piosenkę Polak mały. Uczniowie z klas 4-8 wystąpili w krótkim montażu słowno-muzycznym. Uroczystość zakończył taniec z flagami w wykonaniu dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom. To dzięki Waszemu wysiłkowi i pracy mogliśmy uczestniczyć w pięknej, pouczającej i wzruszającej uroczystości.

        • Wycieczka na spektakl "Karolcia"

        • 06.11 uczniowie klas 1,2 ,3a i 3b pojechali do Bolesławca na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. „Karolcia”

          Widzowie zobaczyli w jaki sposób bohaterowie korzystają z magicznego koralika spełniając nie tylko swoje zachcianki, ale przede wszystkim pomagając przyjaciołom .Wykorzystane w przedstawieniu efekty pozwoliły poczuć baśniowy charakter przeniesionej na deski sceniczne, książeczki Marii Kruger

          Spektakl przekazał uczniom uniwersalne wartości i uczy tego, że warto pomagać innym, a dawanie jest tak samo przyjemne, jak otrzymywanie. Zachęca widzów do realizowania marzeń i nie poddawania się przeciwnościom losu.

        • Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego

        • Dzwony, dzwonki i dzwoneczki! 🔔

          Dziś w naszej szkole odbył się koncert dla uczniów klas 1- oraz przedszkola przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Dzieci miały okazję poznać brzmienie różnych instrumentów perkusyjnych – od dużych dzwonów po maleńkie dzwoneczki!

          Było bardzo radośnie, muzycznie i ciekawie! ❤️

        • ZSP Iwiny - laureatem ogólnopolskiego konkursu

        • " Odblaskowa Szkoła" 2025

          ODBLASKOWA SZKOŁA 2025

          ZSP W IWINACH ŚWIECI PRZYKŁADEM!

           

          Przedstawiciele Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu stanęli przed trudnym zadaniem wyboru najlepszych zgłoszeń.

          Mamy To!

          Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu  - Wydział Ruchu Drogowego poinformowała,  że w Ogólnopolskim Konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA 2025”   miejsce

          III zajął Zespół Szkolno - Przedszkolny w Iwinach.

          Dolnośląski etap konkursu „Odblaskowa Szkoła” pokazał, że o bezpieczeństwie można mówić mądrze, kreatywnie i z wyobraźnią. Uczniowie z ponad stu dolnośląskich szkół przygotowali własne teksty do piosenek, filmy, które aż proszą się o kolejne odcinki, oraz zupełnie niekonwencjonalne projekty. Stawka była wysoka, bo chodziło o bezpieczeństwo na drodze. Szkoła to nie tylko realizacja podstawy programowej, ale też codzienne kształtowanie dobrych nawyków.

          Komisja konkursowa oceniała m.in. działania związane z edukacją komunikacyjną, wykorzystaniem elementów odblaskowych, a także formę i regularność prowadzonych inicjatyw. Liczyła się również kreatywność: od plakatów i piosenek, przez profesjonalne spoty i etiudy filmowe, komiksy, aż po własnoręcznie szyte kamizelki odblaskowe     
          Adriana Muniak Izabela Poznar

          https://www.facebook.com/share/v/1Dz8omWhuh/   

          https://www.facebook.com/share/r/17n9Dnt8j7/?mibextid=wwXIfr

           

        • HAPPENING - "Świeć przykładem – noś odblaski”

        •  

                    W dniu wczorajszym uczniowie oraz kadra pedagogiczna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Iwinach wyposażeni w kamizelki odblaskowe, naklejki, transparenty promujące noszenie odblasków oraz znaki drogowe przemaszerowali po naszej miejscowości. Wręczali napotkanym przechodniom ulotki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz opaski odblaskowe.  

          Dzisiejszy happening był kontynuacją działan skierowanych do Seniorów:

          Organizowanie przez uczniów akcji promujących bezpieczeństwo pieszych skierowanych do Seniorów.

          Z tym zadaniem zmierzyli się uczniowie klasy 7. Na kole języka polskiego wspólnie z Panią Martą Warchoł opracowali ulotki informujące o konieczności noszenia odblasków. 

          Zorganizowane zostało również spotkanie dla Seniorów z Iwin pod hasłem:

          „Odblaskowy Senior to bezpieczny Senior”, podczas, którego Seniorzy otrzymali ulotki oraz koszulki odblaskowe. Przy pysznym cieście oraz filiżance kawy  wysłuchali prelekcji Policjanta, który uświadomił Seniorom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Seniorzy obejrzeli prezentację multimedialną z realizacji zadań w ramach konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA 2025 oraz  wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu klas 0-III.  Na koniec zostało wykonane zdjęcie pamiątkowe.

           

           

        • ODBLASKOWA SZKOŁA 2025

        •  

           

          Niekonwencjonalne sposoby wpływania na poprawę

          bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

           

                    Celem projektu „Odblaskowa szkoła 2025” było promowanie noszenia elementów odblaskowych, popularyzowanie zasad ruchu drogowego oraz zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły.

          W ramach tego punktu przygotowaliśmy kalendarz na rok 2026 zawierający zdjęcia prac plastycznych promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kalendarze zawisną w salach lekcyjnych naszej szkoły.

                    Uczniowie ZSP w Iwinach wręczą w dniu dzisiejszym kalendarze:

          - Wójtowi i Sekretarzowi  Gminy Warta Bolesławiecka 

          - Inspektorowi ds. oświaty

          - Kierownikowi Posterunku Policji w Warcie Bolesławieckiej

          - Komendantowi Policji w Kruszynie.

           

           

           

        • " Odblaskowa Szkoła "

        • W ramach ogólnopolskiego konkursu " Odblaskowa Szkoła " uczniowie klasy 3a oraz 3b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach ułożyli piosenkę o bezpieczęnstwie w ruchu drogowym.

        • Dzień Dyni

        • Dzisiaj u przedszkolaków zrobiło się pomarańczowo, radośnie i bardzo jesiennie. Świętowaliśmy DZIEŃ DYNI - poznawaliśmy jej kształty, bawiliśmy się w dyniowe zabawy. Stworzyliśmy prace plastyczne i oczywiście nie zabrakło dyniowych uśmiechów. Spróbowaliśmy dyniowych frytek oraz dyniowych babeczek. Dzieci przekonaly się, że dynia to nie tylko symbol jesieni ale też, warzywo pełne witamin i .....świetna inspiracja do zabawy.

        • Konkurs Halloween

        • Z okazji zbliżającego się Halloween uczniowie Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Iwinach w ramach poznawania kultury krajów anglojęzycznych, wzięli udział w konkursie o najciekawszy wystrój klasy.

          Do konkursu przystąpiły klasy 1-8. Komisja w składzie Agata Wis, Izabela Poznar, Barbara Czerwińska, Marek Kasprzak i Antoni Siok jednogłośnie zadecydowali, ze zwycięzcą zostaje klasa 3 a - wychowawca Barbara Zając.

          GRATULUJEMY!!!

        • PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

        • PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI...Dziś uczniowie ze świetlicy szkolnej wyruszyli na pobliski cmentarz, by posprzątać zaniedbane groby przed Świętem Wszystkich Świętych. Z zaangażowaniem porządkowali miejsca spoczynku tych o których nikt już nie pamięta, zapalili znicze i chwilą ciszy uczcili pamięć o zmarłych. To piękna lekcja szacunku, empatii i troski o drugiego człowieka

        • Odblaskowa Szkoła 2025

        •  

          W trosce o bezpieczeństwo swoich podopiecznych Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iwinach postanowił wziąć udział w ogólnopolskim konkursie Odblaskowa Szkoła 2025, której organizatorem jest Biuro Ruchu Drogowego komendy Głównej Policji.

          Cele konkursu "Odblaskowa Szkoła" 2025 to:

           

          • Promowanie noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów

          • Wyposażenie jak największej liczby uczniów w odblaski, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły

          • Zwiększenie zaangażowania dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w działania na rzecz bezpieczeństwa

          • Popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego oraz promowanie bezpiecznych zachowań

          • Wyrabianie odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań wobec innych uczestników ruchu

          • Zachęcanie do wdrażania innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego

          W związku z projektem, który rozpoczęliśmy we wrześniu, przygotowaliśmy szereg działań, przedsięwzięć i konkursów:

          • Ogólnoszkolny konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

          • Ogólnoszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

          Zorganizowaliśmy również:

          • Zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego

          W ramach działalności w świetlicy szkolnej przeprowadzone zostały zajęcia na temat odblasków, z hasłem przewodnim: Nie bądź mroczny, bądź widoczny. Dzieci, oprócz zdobycia wiedzy na temat funkcji odblasków, mogły sprawdzić, jak działają one w ciemności, tworzyły również własne kolorowe odblaski i plakaty.

           

          • Przedsięwzięcia promujące bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły

          W naszej szkole przeprowadzona została prelekcja dotycząca bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do i ze szkoły, przeprowadzona przez policjantów z Komisariatu Policji w Kruszynie, którzy przekazali uczniom opaski odblaskowe.

           

          • Dyskoteka odblaskowa, pokaz mody, sesja odblaskowa

          Zorganizowano dyskotekę odblaskową dla klas 0 – III. Uczniowie zachwycili nas swoją kreatywnością, a podczas pokazu mody aula naszej szkoły zamieniła się w prawdziwy modowy wybieg. Uczniowie klas 0 – III i przedszkole niczym modele i modelki z najlepszych paryskich domów mody zaprezentowali najnowszą kolekcję Odblaskowy Look. Sesja zorganizowana w klasach IV – VIII miała na celu promowanie noszenia elementów odblaskowych - uczniowie zaprezentowali transparenty z hasłami zachęcającymi do stosowania przez uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych.

           

          • Odblaskowa środa i szczęśliwy numerek

          29.10. 2025r. korytarz szkoły ZSP w Iwinach zamienił się w odblaskową ulicę. Każdy, kto miał na sobie elementy odblaskowe, otrzymał nagrodę- odblaskowy numerek
          i został zwolniony z pytania.

           

          • Spacery i wycieczki

          Od nas samych zależy, jak będzie wyglądało nasze bezpieczeństwo na drodze. Staramy się robić wszystko, aby nasz udział w ruchu drogowym odbywał się bezpiecznie, z poszanowaniem zasad i przepisów, a także innych uczestników ruchu. Zawsze ubieramy kamizelki i elementy odblaskowe podczas spacerów, wyjazdów, wycieczek. W trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych przed każdym wyjazdem kierowcy sprawdzają stan techniczny autokarów, a my ubieramy kamizelki odblaskowe.„Zawsze jesteśmy widoczni na drodze”- pod takim hasłem odbył się odblaskowy spacer uczniów klasy VI w Iwinach oraz odblaskowe nocowanie w szkole. Nawet tu „świeciliśmy” przykładem.

          • Organizacja akcji skierowanych do seniorów, promujących bezpieczeństwo pieszych

          Z tym zadaniem zmierzyli się uczniowie klasy VII, którzy podczas zajęć koła języka polskiego opracowali ulotki informujące o konieczności noszenia odblasków.

           

          Zorganizowane zostanie także spotkanie dla Seniorów z Iwin pod hasłem „Odblaskowy Senior to bezpieczny Senior”, podczas którego Seniorzy otrzymają ulotki oraz odblaski. Spotkanie ma na celu szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz propagowanie bezpiecznego stylu życia w tym zakresie.
           

          • Inne niekonwencjonalne sposoby wpływania na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym

          W ramach tego punktu przygotowaliśmy kalendarz na rok 2026 zawierający zdjęcia prac plastycznych promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

           

          • Nagranie filmu i piosenki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

          Uczniowie klasy VII nagrali filmik Bezpieczna droga do szkoły, który informuje, w jaki sposób poruszamy się na drodze do szkoły, a klasy: III A i III B postanowiły ułożyć piosenkę pt. Znaki drogowe.

           

          • Nadzorowanie bezpiecznego przejścia dzieci przez jezdnię w wyznaczonych miejscach

          Od roku 2024 przed naszą szkołą mamy zainstalowaną sygnalizację świetlną, ale w sytuacjach awaryjnych zawsze możemy liczyć na osobę, która zawsze służy pomocą i nadzoruje bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię.
           

          • Przeprowadzanie egzaminu na kartę rowerową przez osobę do tego uprawnioną Co roku uczniowie klasy IV przygotowują się do tego ważnego sprawdzianu. W roku szkolnym 2024/2025 wszyscy uczniowie obecnej klasy V zdali egzamin na kartę rowerową.

          • Happening

          ,,Świeć przykładem" pod takim hasłem planujemy uwieńczenie konkursu. W listopadzie zorganizujemy odblaskowy happening. Wyposażeni w kamizelki odblaskowe, naklejki, transparenty promujące noszenie odblasków, znaki drogowe oraz odblaskowe baloniki przemaszerujemy po naszej miejscowości. Będziemy rozdawać ulotki na temat bezpieczeństwa.

          Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu ODBLASKOWA SZKOŁA.


           


           

        • "ODBLASKOWY POKAZ MODY"

        • W dniu 29.10.2025 r. odbył się w naszej szkole "ODBLASKOWY POKAZ MODY". Uczniowie zachwycili nas swoją kreatywnością , a podczas pokazu mody, aula naszej szkoły zamieniła się w prawdziwy modowy wybieg. Uczniowie klas 0-3 oraz przedszkole niczym modele i modelki z najlepszych paryskich domów mody zaprezentowali najnowszą kolekcję ODBLASKOWY LOOK.

          W tym dniu także korytarz szkoły ZSP Iwiny zamienił się w odblaskową ulice. Każdy, kto miał na sobie elementy odblaskowe, otrzymał szczęśliwy odblaskowy numerek i został zwolniony z pytania.

        • „Kompas Kreatywności Odkrywcy Kultury”

        • Zajęcia projektowe „Kompas Kreatywności Odkrywcy Kultury” dla uczniów klasy 2 i 3 #kompaskreatywności

          Podczas dzisiejszych zajęć poznaliśmy kulturę i tradycje Mołdawii

          Dowiedzieliśmy się, że winogrono jest jednym z jej symboli narodowych, a bocian to ważny ptak, który często pojawia się w mołdawskich legendach i opowieściach.

          Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach — tworzyły własne, nowe gatunki ptaków, nadając im imiona i wymyślając ciekawe historie na ich temat. Zajęcia rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz wiedzę o kulturach innych krajów.

        • Święto Edukacji Narodowej

        • “Święto Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym możemy podziękować naszym nauczycielom i wychowawcom za ich pracę, cierpliwość i serce, jakie wkładają w nauczanie i wychowanie.

          To święto nie tylko naszych nauczycieli, ale także całej szkolnej społeczności – uczniów i pracowników szkoły.”

          Tymi słowami uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Iwinach rozpoczęli uroczysty apel, w którym podziękowali nauczycielom za trud nauczania i wychowania, a wszystkim uczniom życzyli wytrwałości oraz radości z odkrywania świata i wielu sukcesów w nauce.

          Serdeczne podziękowania skierowano także do wszystkich pracowników administracji i obsługi, dziękując za codzienny trud, zaangażowanie i rzetelną pracę.

          Uroczystość poprowadzili  Aleksandra Warchoł i Roland Stobiecki. Uczniowie klasy VII zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Występ, pełen humoru, spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności i nagrodzony został gromkimi brawami. Następnie na scenie pojawiła się taneczna  grupa najmłodszych: klasa “0” pod opieką pani Gabrieli Dziedziczak i Angeliki Szewczyk, klasa III A i III B pod kierunkiem pani Barbary Zając  i Anny Piwowarskiej. Na koniec zaprezentowała się grupa ze świetlicy szkolnej, którą przygotowała pani Anna Kozomaricz. Uroczystość urozmaiciły przepięknie zaprezentowane utwory muzyczne wykonane przez uczniów klas starszych - Emilię Hetnar i jej koleżanki z klasy VI oraz uczniów klasy IV.

          Na zakończenie pani dyrektor Elżbieta Koryluk - Sowa złożyła życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Podziękowała im za ich codzienny trud, cierpliwość i zaangażowanie w wychowanie oraz nauczanie młodego pokolenia. Uczniom życzyła by nauka była wielką przygodą, odkrywaniem świata i własnych możliwości. 

          Nauczyciele w tym dniu otrzymali również odblaski w ramach konkursu " Odblaskowa szkoła" 2025.

          Autorkami scenariusza i koordynatorami występów uczniów były panie Eliza Klityńska, Adriana Muniak i Renata Pachnik.

          Renata Pachnik

        • Świetlica która żyje własnym życiem

        • Świetlica, która żyje własnym życiem Popołudnia są u nas pełne śmiechu, zabaw , muzyki i ruchu.Tańczymy, bawimy się i tworzymy razem wyjątkowe chwilę. Dziewczyny ze świetlicy udowodniły dziś, że zabawa może być prawdziwym show - na apelu z okazji Dnia Nauczyciela zatańczyły do piosenki TOCA TOCA i porwały całą publiczność