• Pasowanie 2025/2026

        • W dniu 20 października 2025r w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę. To wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu szkolnym . Pierwszoklasiści wyruszyli w podróż pociągiem po edukacjach, zaliczając na medal kolejne stacje. Następnie złożyli ślubowanie i zostali symbolicznie pasowani przez panią dyrektor. Uroczystość przebiegała w radosnej i podniosłej atmosferze. Gratulujemy naszym pierwszoklasistom i życzymy sukcesów oraz radości z odkrywania świata nauki.

          W tym dniu również pierwszoklasiści otrzymali od Pani Dyrektor opaski odblaskowe w ramach konkursu " Odblaskowa szkoła" 2025.

        • Zbiórka żołędzi dla zwierząt z Klekusiowa

        • Zwracam się z prośbą do uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach o przynoszenie żołędzi dla zwierząt Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Klekusiowo im.św. Franciszka z Asyżu Tomaszów Bolesławiecki 165a, 59-720 Raciborowice Górne. Żołędzie zbieramy od 20 pażdziernika 2025 do 29 pażdziernika 2025r , przyjmuje je codziennie Pani Woźna - główne wejście do szkoły. Uczniowie , którzy przyniosą najwięcej żołędzi zostaną nagrodzeni.

        • Dzień chleba

        • W grupie Kolorowe Nutki obchodzony był dzisiaj Dzień Chleba. Dzieci poznały etapy powstawania chleba - od ziarenka do bochenka. Dowiedziały się również, jak ważne jest szanowanie chleba. Degustowały różne rodzaje pieczywa. Dzisiejsze zajęcia były pachnące i pełne radości.

        • ,,Poznaj Dolny Śląsk" - Zamek Czocha


        • Uczniowie klas 4-8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach 15 pażdziernika 2025 uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej w programie ,,Poznaj Dolny Śląsk" do zamku Czocha, który został okrzyknięty polskim Hogwartem. Celem wycieczki było pogłebienie wiedzy historycznej, zwiedzanie zamku oraz integracja społeczności uczniowskiej - wspólne ognisko.

          Zwiedzanie rozpoczęło się w wielkiej Sali Rycerskiej, która okazjonalnie pełni rolę pomieszczenia balowego.  Zajrzeliśmy także do pięknej Sali Marmurowej zachwycającej ściennymi malowidłami oraz legendarnym kominkiem, w którym według ludowych podań zamurowano zaledwie kilkudniowe niemowlę.Ponadto obejrzeliśmy wystawę sprzętu łączności używanego przez wojsko polskie w okresie PRL-u oraz skarbów znalezionych na zamku podczas remontu w 2015 roku. Mieliśmy okazję wejść do zamkowego Skarbca ze stalowo – betonowymi drzwiami oraz imponującej  Sali Bibliotecznej z niezwykle bogatym księgozbiorem. Odwedziliśmy również Salę Portretową z  wizerunkami Piastów oraz  słynną Komnatę Książęcą owianą legendą o zapadni ukrytej pod małżeńskim łożem.

          Niezwykle cennym źródłem wiedzy okazały się  ciekawe wykłady na temat początków państwa polskiego oraz II wojny światowej. Dzięki prezentacji multimedialnej oraz szerokiej wiedzy przewodników nasi uczniowie z pewnością wzbogacili swoją wiedzę historyczną o nowe fakty i ciekawostki.

          Ta żywa lekcja historii na długo zostanie w naszej pamięci.


           

        • Dzień Papieski 2025.

        • 16 pażdziernika 1978 r metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Papieża. Przyjął imię Jan Paweł II. To już 47 lat. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iwinach obchodził uroczyście ten dzień. Ksiądz Piotr Olszówka opowiedział dzieciom o Papieżu Polaku. Podsumowano konkurs plastyczny pt. ,,Święty Jan Paweł II oczami dziecka" , odśpiewano ulubioną pieśń Papieża - Barka oraz ksiądz Piotr Olszówka nasz katecheta ufundował całej społeczności zespołu przepyszne kremówki. Należy pamiętać że Jan Paweł II był patronem gimnazjum.

        • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

        • Szanowni Państwo,Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty,

          z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu najserdeczniejsze podziękowania za codzienną, niezwykle ważną i odpowiedzialną pracę.

          Dziękuję za cierpliwość i wytrwałość.Za każde wypowiedziane słowo, które buduje.Za czas, który oddają Państwo młodym ludziom — nie tylko w ramach obowiązku.Za uważność, dzięki której dostrzegacie to, co często niewidoczne: lęk, talent, niepewność i siłę.

          To właśnie dzięki Państwu szkoła staje się czymś więcej niż instytucją.Staje się miejscem, gdzie młody człowiek może czuć się ważny, zrozumiany i akceptowany.Miejscem, w którym zyskuje narzędzia do mierzenia się z przyszłością — nie tylko wiedzę, ale i wiarę w siebie.

          Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebujemy ludzi, którzy potrafią prowadzić młodych z mądrością i sercem.Potrzebujemy Was.

          Z całego serca życzę, aby Państwa praca przynosiła satysfakcję i poczucie spełnienia.

          Niech w codzienności nie zabraknie życzliwości, wzajemnego wsparcia i przekonania, że to, co robicie, naprawdę zmienia świat.

          Z wyrazami głębokiego szacunku i wdzięczności,
          Ewa Skrzywanek
          Dolnośląska Kurator Oświaty

        • Tydzień Budowania Relacji

        • W dniach 29 września - 3 października obchodziliśmy Tydzień Budowania Relacji. To wydarzenie miało na celu zbudowanie relacji w społeczności szkolnej, promowanie empatii, dialogu i wzajemnego szacunku między uczniami. 

          W ramach tej inicjatywy psycholog szkolny - Pani Agata Michalska przeprowadziła w klasach warsztaty, które miały na celu budowanie 

          bezpiecznej i przyjaznej atmosfery w zespołach. Podczas warsztatów uczniowie wykonywali zadania, które miały wzmacniać więzi między nimi, pozwalały lepiej się poznać oraz uczyły postawy szacunku i zrozumienia względem siebie. 

        • Warsztaty laboratoryjne na temat klimatu

        • Dzisiaj uczniowie klasy V i VII uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych na temat klimatu. Zajęcia odbyły się w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. Uczniowie przeprowadzili ciekawe doświadczenia, zdobywając nową wiedzę i umiejętności.

        • " Odblaskowa Szkoła "

        • Dziś w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Iwinach odbyła się w ramach ogólnopolskiego konkursu " Odblaskowa Szkoła " - odblaskowa dyskoteka dla oddziału zero oraz klas 1-3.

        • "Jesień w sadzie"

        • W tym tygodniu dzieci z grupy "Skrzaty" realizowały temat: " Jesień w sadzie", podczas którego utrwalaliśmy nazwy i kolory owoców, próbowaliśmy zabaw z kodowaniem, a na zakończenie przygotowaliśmy pyszny zdrowy sok.

        • Prelekcje przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji

        • Dnia 01.10.25r w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Iwinach odbyły się dwie prelekcje przeprowadzone przez funkcjonariuszkę policji z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Pierwsza prelekcja dla klas 0-3 dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym, druga dla klas 4-8 dotyczyła odpowiedzialności karnej nieletnich.

          Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem w przeprowadzone prelekcje.

          Sporządziła:

          Marta Markowska- pedagog szkolna

        • Wycieczka do wioski indiańskiej w Ostaszowie

        • Z okazji Dnia Chłopaka dzieci z grupy"Skrzaty" i "Bystrzaki" wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Ostaszowie.

          Były tipiindiańskie tańce i strzelanie z łuku! Obecne były również bliskie spotkania ze zwierzętami

          Dzieciaki wróciły pełne radości, z uśmiechami od ucha do ucha! Wspomnienia z tej wycieczki zostaną z nami na długo

        • "Wykopki" w grupie KOLOROWE NUTKI

        • Dzisiaj najmłodsza grupa w przedszkolu ,,KOLOROWE NUTKI, obchodziła WYKOPKI. Dzieci poznały jak sadzi się ziemniaki oraz jak się je zbiera.Przybliżona została tradycja uprawy ziemniaków i pracy na polu co pozwoliło im zrozumieć, że jedzenie nie bierze się ze sklepu ,lecz jest wynikiem ciężkiej pracy ludzi. Dodatkowo,wykopki wsparły w naszej grupie rozwój kompetencji społecznych, współpracy ze sobą oraz rozwinęły motorykę i koordynację poprzez samodzielne kopanie i zbieranie plonów:):)

        • Pasowanie przedszkolaków

        • Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się ważna uroczystości. Dzieci, które niedawno rozpoczęły z nami swoją przygodę zostały przyjęte przez Panią Dyrektor do grona przedszkolaków, a dzieci, które juz jakiś czas chodzą do naszego przedszkola zostały pasowane na Starszaków. Dziękujemy rodziców za przygotowanie upominków i poczęstunku dla dzieci. A przedszkolakom, życzymy wielu wspaniałych i niezapomnianych chwil spędzonych w przedszkolu.

        • Konkurs "Odblaskowa Szkoła"

        • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Iwinach bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Odblaskowa Szkoła"dlatego też przedszkolaki dołączyły do tego wydarzenia.